phaser
17 آذر 1401 - 17:43

وزارت ورزش نسبت به اماکن ورزشی نگاه تجاری ندارد

معاون امور حقوقی، مجلس و استان‌های وزارت ورزش با تاکید بر اینکه وزارت ورزش نسبت به اماکن ورزشی نگاه تجاری ندارد، گفت: وزارت ورزش ظرفیت انسانی لازم برای حفظ و نگهداری اماکن ورزشی را ندارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، بنیامین شکوه‌فر در نشست مشترک روسای ادارات ورزش و جوانان شهرستان‌‌ها و روسای هیئت‌های ورزشی استان، ضمن گرامیداشت ایام فاطمیه و شهادت حضرت زهرا (س) اظهار داشت: هیئت‌های ورزشی با کمترین ظرفیت مالی و بدون چشم‌داشت در حال فعالیت و تلاش برای ارتقا و توسعه ورزش کشور هستند.

وی افزود: ورزشکاران یک امتیاز ممتاز نسبت به دیگر افراد جامعه دارند، ریاضت، تحمل سختی و محدودیت گذاشتن بر زندگی از خصوصیات ورزشکار محسوب می‌شود و مسئولین باید بستر مناسب برای ارتقاء آنها فراهم کنند.

معاون امور حقوقی، مجلس و استان‌های وزارت ورزش با بیان اینکه ورزشکاران از زمان پیروزی انقلاب محل طمع دشمنان بوده‌اند، افزود: یکی از برنامه‌های جدی و طراحی‌های خبیثانه دشمنان انقلاب اسلامی، به سمت ورزشکاران کشور است و همان طور که در اتفاقات اخیر دیدید، دشمن روی اظهار نظرهای نادرست برخی از ورزشکاران تا چه اندازه مانور می‌داد.

 دشمن روی ورزشکاران ایرانی سرمایه‌گذاری کرده است 

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درخصوص ورزشکاران ایرانی،تصریح کرد: همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند اکثریت ورزشکاران کشور در خط انقلاب بوده و عشق به کشور و به اهتزاز در آوردن پرچم مقدس ایران در وجود آنها نهادینه شده و از سلامت اخلاقی برخوردارند.

شکوه‌فر تاکید کرد: داده‌های آماری نشان می‌دهد که کمتر از یک درصد از مجموعه قهرمانان و ورزشکاران ما در فضای رسانه‌ای که معاندین ایجاد کرده بودند، به تحلیل اشتباه رسیدند و وقتی با آنها نیز گفت‌وگو می‌کنیم، متوجه می‌شوند که اسیر دسیسه دشمن شده‌اند اما دشمن طوری جلوه داد که بخش اعظمی از جامعه ورزش دچار مشکل هستند.

وی با بیان اینکه ورزشکاران ایرانی آماده پذیرش حقیقت هستند، گفت: وقتی دشمن روی ورزشکاران ما سرمایه‌گذاری می‌کند، باید از تمام ظرفیت‌ها و توان برای حفظ آنها استفاده کرد.

معاونت امور حقوقی، مجلس و استان‌های وزارت ورزش ادامه داد: دشمن در طول 43 سال گذشته هیچ‌گاه به اندازه امروز به ورزشکاران ما به عنوان‌ افراد مرجع در نسل جوان توجه نکرده بود و بر همین اساس وظیفه ما در حوزه‌های مختلف ورزشی نسبت به گذشته چند برابر شده است.

 ورزش اصفهان افق روشنی دارد 

وی با بیان اینکه ورزش اصفهان افق بسیار روشنی دارد، متذکر شد: در سومین دوره از رقابت‌های المپیاد استعدادهای برتر ورزشی 5 استان میزبان بودند که اصفهان به دلیل ظرفیت‌ و پتانسیل بالایی که دارد،یکی از آن 5 استان بود. ظرفیت بالای ورزش اصفهان، وظیفه مسئولین این حوزه در سطح کشور و استان را سنگین‌تر خواهد کرد و روسای هیئت‌های ورزشی نیز باید تلاش صدچندانی داشته باشد.

 برای تکمیل 4200 پروژه نیمه تمام ورزشی در سطح کشور به 50 هزار میلیارد تومان بودجه نیاز داریم 

شکوه‌فر با تاکید بر اینکه ورزش یک دستگاه اختصاصی نیست و به نگاه تعاملی همه دستگاه‌ها نیاز دارد،گفت: در سطح کشور 4200 پروژه نیمه تمام ورزشی وجود دارد که بین 5 تا 95 درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌اند. بخش بزرگی از این طرح‌ها مربوط به دولت‌های گذشته است و تکمیل آنها به 50 هزار میلیارد تومان بودجه نیاز دارد و اگر بودجه تامین شود، می‌توانیم این پروژه‌ها را ظرف 2 یا 3 سال آینده تکمیل کرده و به بهره‌برداری برسانیم، اما میزان اعتبار عمرانی وزارت ورزش تنها 2 هزار میلیارد تومان است.

وی با تاکید بر اینکه شعار دولت سیزدهم در حوزه ورزش توزیع عادلانه منابع و امکانات و مردمی‌سازی ورزش است، افزود:برای توزیع عادلانه منابع و امکانات باید ظرفیت مناطق مختلف کشور را بررسی کرد و به همین منظور دولت سیزدهم با همکاری سازمان برنامه و بودجه، آمایش سرزمینی ورزش را در دستور کار خود قرار داد تا زمینه توسعه ورزش بر ظرفیت استان‌های مختلف کشور ایجاد شود.

 12 هزار مکان ورزشی در سطح کشور وجود دارد 

معاون  امور حقوقی، مجلس و استان‌های وزارت ورزش در پاسخ به درخواست روسای هیئت‌های ورزشی برای در اولویت قرار گرفتن آنها در بحث واگذاری اماکن ورزشی، گفت: وزیر ورزش اعتقاد دارد که اماکن ورزشی باید در اختیار هیئت‌های ورزشی باشد و در همین راستا در حال پیگیری راهکارهای قانونی هستیم و برای موضوع ماده 88 و تحلیل کلمه مازاد به هیئت دولت نامه نوشته‌ و در قالب یک لایحه به مجلس شورای اسلامی ارائه داده‌ایم.

وی با تاکید بر اینکه وزارت ورزش نسبت به اماکن ورزشی نگاه تجاری ندارد، گفت: در بودجه سنواتی سال گذشته از محل اجاره اماکن ورزشی کل مبلغ پیش‌بینی شده حدود 80 میلیارد تومان بود و رقم واقعی به دست آمده تنها نیمی مبلغ پیش‌بینی شده است.

وی با تاکید بر اینکه وزارت ورزش ظرفیت انسانی لازم برای حفظ و نگهداری اماکن ورزشی را ندارد، بیان کرد: در کل کشور حدود 12 هزار مکان ورزشی وجود دارد که نیروی انسانی ما بسیار کمتر از این عدد است و به همین دلیل اماکن ورزشی باید در اختیار هیئت‌ها و بخش خصوصی قرار بگیرند.

انتهای پیام/170/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 901891