phaser
17 آذر 1401 - 12:35

وزیر صمت: ۱.۴ میلیارد تن عملیات معدنی در کشور انجام شد

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: سال گذشته ۱.۴ میلیارد تن عملیات معدنی در کشور انجام شده و عملیات معدنی در کشور رو به رشد است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت، صبح امروز در آیین کلنگ زنی نخستین پروژه تولید لاستیک‌های فوق سنگین ایران در شهر کرمان با بیان اینکه عملیات معدنی در کشور رو به رشد است، اظهار داشت: در سال گذشته 1.4 میلیارد تن عملیات معدنی در کشور انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه در شش ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل تولید ماشین آلات و قطعات ماشین آلات معدنی در کشور افزایش پیدا کرده است، گفت: این حجم کار هم در راستای تکمیل زنجیره معدن و هم اشتغالزایی برای کشور است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه طرح‌های سرمایه‌گذاری نیمه تمام زیادی در کشور وجود دارد، افزود: خوشبختانه برای احداث پروژه کارخانه تولید لاستیک‌های فوق‌سنگین، تامین مالی مورد نیاز پیش‌بینی شده است.

وی با اشاره به اینکه در این پروژه سه ویژگی دیده شده ‌که تداوم فعالیت پروژه را تضمین می‌کند، بیان کرد: شرکت‌هایی سرمایه‌گذار این پروژه هستند که وابسته به منابع بانکی نبوده و خودشان در این زمینه توانمند هستند.

فاطمی امین با بیان اینکه صنعت لاستیک کشور یک صنعت بالنده است که نشان‌دهنده بلوغ این شرکت‌هاست، گفت: این پروژه اشتغالزایی بسیار خوبی دارد و در روند احداث کارخانه نیز برای حدود 400 نفر اشتغالزایی ایجاد می‌شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت، با اشاره به اینکه بازار محصولات این کارخانه نیز در اختیار سهامداران خود این شرکت است، تصریح کرد: سهامداران شرکت به تولیدات این کارخانه به شدت نیاز دارند.

انتهای پیام/511/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 901614