phaser
17 آذر 1401 - 14:48

زمان برگزاری امتحانات دانش‌آموزان استان کردستان مشخص شد

زمان برگزاری امتحانات دانش‌آموزان دوره‌های مختلف تحصیلی استان کردستان در نوبت دی‌ماه سال‌جاری مشخص شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، هاشم ناظمی‌جلال پیش‌ازظهر امروز در  نشست کمیته تخصصی آموزشی و پرورشی (ستاد امتحانات) استان کردستان که به منظور تعیین زمان‌بندی امتحانات دانش‌آموزان دوره‌های مختلف تحصیلی، تعیین و تجهیز حوزه تصحیح اوراق الکترونیکی برگزار شد، بر برگزاری کیفی و تقویت نظارت بر حوزه‌های برگزاری و تصحیح اوراق در امتحانات داخلی و نهایی با اولویت امتحانات دانش‌آموزان دوره‌های اول و دوم متوسطه تأکید کرد و اظهار داشت: نباید حقی از هیچ دانش‌آموزی تضییع شود.

وی خواستار همراهی گروه‌های آموزشی در بازبینی بخشی از اوراق امتحانات در حوزه‌های تصحیح و بازدید از فرایند برگزاری امتحانات در سطح شهرستان‌ها و مناطق شد و گفت: باید در فرصت باقی‌مانده تا آغاز امتحانات، تدریس دروس بر اساس بودجه‌بندی نوبت اول به اتمام رسد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان از پیش‌بینی برگزاری آزمون تکوینی برای دانش‌آموزان دوره متوسطه در 27 آذر ماه جاری خبر داد و افزود: برگزاری این آزمون به پیشرفت تحصیلی دانش آموزان کمک می‌کند. 

وی با اشاره به تهیه و تدوین شیوه نامه برگزاری امتحانات داخلی و هماهنگ توسط استان و ارسال آن به واحدهای اداری و آموزشی عنوان کرد: این شیوه نامه، نقشه راه مدارس در برگزاری امتحانات داخلی و هماهنگ استانی است.

ناظمی‌جلال با اشاره به ابلاغ بخشنامه ترمیم نمره و ایجاد سابقه برای فارغ‌التحصیلان و دانش‌آموزان اظهار کرد: این افراد می‌توانند با شرکت در امتحانات نهایی نسبت به ترمیم نمرات و یا ایجاد سابقه اقدام کرده و در این زمینه نیز دستورالعمل ثبت‌نام از طریق سامانه‌های مربوطه به شهرستانها و مناطق اعلام و اطلاع‌رسانی شده است. 

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان با اعلام اینکه شهرستان بیجار به صورت پایلوت به‌عنوان حوزه تصحیح الکترونیکی اوراق امتحانات نهایی تعیین شده است، به تفکیک زمان‌بندی برگزاری امتحانات دانش‌آموزان دوره‌های مختلف تحصیلی در دی ماه سال‌جاری اشاره کرد و افزود: دوره ابتدایی با ارائه گزارش نتایج ارزشیابی پیشرفت تحصیلی - تربیتی و در قالب توصیف عملکرد، دوره متوسطه اول دهم لغایت 21 دیماه و دوره متوسطه دوم هفتم تا 26دی‌ماه در نظر گرفته شد است.

انتهای پیام/486/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 901736